Itnee Logo
Solutions
راهکارهای فناوری اطلاعات در صنعت و خدمات

راهنمای Pipe Protection

پوشش لوله

فرم ثبت لوله های پوشش شده با پشتیبانی از 14نوع پوشش لوله:
POLYETHYLENE, POLYPROPYLENE, Reinforced BITUSEAL, Liquid Epoxy, BITUSEAL, BITUMEN, CONCRETE, Bitumen Double Coat, FBE INTERNAL, FBE EXTERNAL, Bituseal Double Coat, Primer, Foam PP, Jacket PP

در فرم Coating امکان ثبت و جستجوی سریع لوله های پوشش شده، پشتیبانی از صفحه لمسی، فیلتر کردن گروهی لوله‌ها و تهیه گزارش Packing List از آنها وجود دارد. اطلاعات این فرم از طریق کیوسکهای اطلاعاتی نصب شده در خط تولید وارد شده و همزمان در پانلهای الکترونیکی، دفتر یارد، تولید و کنترل کیفیت قابل مشاهده و گزارشگیری است.
فرم ثبت لوله های پوشش شده

گزینه های فرم ثبت لوله پوشش شده
Coating: انتخاب پوشش
Date: تاریخ تولید
Spec: مشخصات لوله ها (سایز-ضخامت-گرید-ساخت-وارده)
Shift: شیفت تولید
RackNo: شماره خرک لوله های تولید شده
Quality: کیفیت لوله تولیدی
CutBack A B: کات بک دو سر لوله (cm)
Zone: شماره زون ویژه پوشش کانکریت
Edit HeatNo: ثبت یا ویرایش مقدار HeatNo لوله
Edit FirstW: ثبت یا ویرایش وزن اولیه (وزن لوله و آنتی کروژن‌ها) ویژه پوشش کانکریت (در خرک ورودی یا خروجی کانکریت)
Anode: علامت گذاری آند، لوله ای که برای حفاظت کاتدی در نظر گرفته شده است
PipeNo: جستجوی شماره لوله با توجه به Spec انتخابی
CPN: شماره ترتیب لوله پوشش شده. با کلیک روی لینک CPN آخرین CPN در سایز-ضخامت-گرید و زون بازیابی می شود. کلیک روی آیکن جستجو، CPNهای جامانده را پیدا می کند. لوله های Reject شده شماره CPN صفر می گیرند همچنین CPN برای بعضی از پوششها مورد استفاده قرار نمی گیرد.
D1: ثبت محیطهای اندازه گیری شده لوله‌ی با عایق کانکریت (m) و محاسبه میانگین قطر خارجی (D1)
LastW: وزن لوله کانکریت شده، وزن نهایی لوله در خرک خروجی کانکریت
Coat: توسط دکمه Coat لوله پوشش شده را ثبت کنید.


ثبت لوله پوشش شده
قرارداد را انتخاب کنید سپس پوشش، مشخصات لوله، خرک و مقدار کات بک را تعیین نموده و شماره لوله را در قسمت PipeNo جستجو کنید. با پیدا کردن هر لوله، Enter بزنید تا CPN آن درج شود سپس در صورتیکه اطلاعات داخل لوله با داده های ثبت شده مطابقت داشت، دکمه Coat را کلیک کنید.

ویرایش لوله
با کلیک روی آیکن ویرایش لوله های پوشش دار، اطلاعات آن به حالت ویرایش در می آید. تغییرات را انجام داده و دکمه Save را کلیک کنید.

حذف لوله
لوله را جستجو کنید و آیکن Delete را کلیک کنید تا حذف شود (باید عایق لوله انتخاب شده و پوشش قسمت Coating یکسان باشند) لوله های بارگیری شده قابل حذف نیستند. پس از حذف لوله، مشخصات آن برای اطلاع مدیر سیستم، در فرم Event View ثبت می شود. در لوله هایی که چند پوشش دارند ابتدا باید آخرین پوشش را حذف کنید.

دسترسی فقط خواندنی
با توجه به نظر مدیر سیستم و تنظیمات مربوطه در فرم Logins، میتوان برای فرم Coating به دو طریق دسترسی ایجاد کرد. 1-دسترسی پیش فرض (ثبت و ویرایش) 2- دسترسی فقط خواندنی (جستجو و گزارشگیری). در حالت فقط خواندنی، عبارت Read Only در بالای فرم نشان داده می شود و ثبت، حذف یا ویرایش غیر فعال می شود و فقط گزینه‌های مربوط به فیلتر و گزارشگیری در دسترس خواهند بود. این ویژگی اغلب برای واحد کنترل کیفیت مناسب است

گزارشگیری
با فشردن دکمه فیلتر (پایین فرم آیکن فیلتر) بخش مربوط به فیلتر و گزارشگیری مطابق شکل زیر فعال می شود که می توانید لوله‌ها را بصورت گروهی انتخاب کنید و Packing List تهیه نمایید. در فرم چاپ، امکان خروجی Excel، Word یا PDF را خواهید داشت.

گزارشگیری و تهیه Packing List از لوله ها
نکات
1- فرم Coating برای پوشش های غیر از کانکریت دارای پارامترهای کمتری است.
2- در لیست لوله ها، با کلیک روی عنوان ستون، لوله ها بصورت صعودی یا نزولی مرتب می شوند.
3- چنانچه پس از جستجو، لوله را پیدا نکردید، عددهای 5،2،7 و صفرهای آخر شماره لوله را چک کنید. قبل از ثبت لوله، متراژ داخل لوله را با متراژ ثبت شده در برنامه مطابقت دهید و هر گونه مغایرت در شماره لوله یا متراژ را به دفتر یارد اطلاع دهید.
4- جهت باز کردن فرم LoadIn بدون بستن فرم Coating از دکمه سمت راست بالای فرم استفاده کنید. این دکمه در مواردی استفاده می شود که لوله های خام یک قرارداد به دلایلی، همزمان با پوشش آن ثبت می شود.
Home
Copyright ©2005-2019 Itnee.com